Przedszkole Bajeczka

W roku szkolnym 2023/24 z dziećmi pracuje 30 nauczycieli i 20 pracowników obsługi. Nauczyciele to doświadczeni pedagodzy z wieloletnim stażem pracy, stale podnoszący swoje kwalifikacje, o doskonałym przygotowaniu zawodowym.

Dziecko w naszym Przedszkolu ma doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Przygotowujemy bogaty kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek, organizujemy systematycznie zajęcia otwarte dla rodziców, uroczystości przedszkolne z udziałem rodziców i dziadków dzieci, wspaniałe zabawy z okazji Dnia Dziecka, wycieczki do różnych ciekawych miejsc, spotkania z ciekawymi ludźmi. Poprzez współpracę z różnymi instytucjami kulturalnymi wprowadzamy dzieci w świat kultury i nauki. Jesteśmy otwarci na środowisko, w którym funkcjonujemy. Korzystamy z zaproszeń do udziału w konkursach i przeglądach urządzanych przez innych.

Przedszkole Bajeczka mieści się w obszernym wolno stojącym budynku, więc każda grupa wiekowa ma do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw (w każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw i kąciki tematyczne, stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci).

W budynku przedszkola znajduje się 12 sal zabaw i zajęć dla dzieci (przy każdej z sal znajduje się łazienka), gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny, zastępcza sala gimnastyczna, pokój nauczycielski z biblioteczką. Nasze przedszkole otoczone jest zielenią, wokół budynku jest piękny i duży ogród w którym znajdują się zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice i boisko –  miejsce dla małych piłkarzy. Przedszkole usytuowane jest z dala od ruchliwych dróg.

Obecnie placówka jest czynna 11 godzin  dziennie – od 6.00 do 17.00.

Hymn Przedszkola „Bajeczka”

Oto hymn, który zna każdy nasz przedszkolak.
Słowa ułożyła p. Maria Figiel, a muzykę dobrała p. Małgorzata Wolska:

1. W całym kraju jest wiele przedszkoli,
Dzieci lubią tam spędzać czas.
A nasze przedszkole „Bajeczka”,
Uczy i bawi nas.

Ref.:
W naszej „Bajeczce” wesoło jest,
Wokoło dużo zieleni też.
A gdy rodzice prowadzą nas,
To zaraz chętnie idziemy tam.

2. Uczymy się czytać i pisać,
Poznajemy cały świat.
Zabawkami się bawimy,
Tam na wszystko mamy czas.

Ref.:
W naszej „Bajeczce”

3. A gdy mamy już po sześć lat,
Kończy się nasz dziecięcy świat.
Stajemy się dziećmi dużymi
I „Bajeczkę” pożegnać musimy.