Przedszkole Bajeczka

W roku szkolnym 2019/20 z dzie─çmi pracuj─ů 33 nauczycielki i 21 pracownik├│w obs┼éugi. Nauczyciele to do┼Ťwiadczeni pedagodzy z wieloletnim sta┼╝em pracy, stale podnosz─ůcy swoje kwalifikacje, o doskona┼éym przygotowaniu zawodowym.

Dziecko w naszym Przedszkolu ma doskona┼ée warunki do kszta┼étowania zainteresowa┼ä i zdobywania nowych umiej─Ötno┼Ťci. Przygotowujemy bogaty kalendarz imprez, uroczysto┼Ťci i wycieczek, organizujemy systematycznie zaj─Öcia otwarte dla rodzic├│w, uroczysto┼Ťci przedszkolne z udzia┼éem rodzic├│w i dziadk├│w dzieci, wspania┼ée zabawy z okazji Dnia Dziecka, wycieczki do r├│┼╝nych ciekawych miejsc, spotkania z ciekawymi lud┼║mi. Poprzez wsp├│┼éprac─Ö z r├│┼╝nymi instytucjami kulturalnymi wprowadzamy dzieci w ┼Ťwiat kultury i nauki. Jeste┼Ťmy otwarci na ┼Ťrodowisko, w kt├│rym funkcjonujemy. Korzystamy z zaprosze┼ä do udzia┼éu w konkursach i przegl─ůdach urz─ůdzanych przez innych.

Przedszkole Bajeczka mie┼Ťci si─Ö w obszernym wolno stoj─ůcym budynku, wi─Öc ka┼╝da grupa wiekowa ma do dyspozycji du┼╝─ů i dobrze wyposa┼╝on─ů sal─Ö do zaj─Ö─ç i zabaw (w ka┼╝dej sali zorganizowane s─ů k─ůciki zabaw i k─ůciki tematyczne, sto┼éy i krzese┼éka dostosowane s─ů wysoko┼Ťci─ů do wzrostu dzieci).

W budynku przedszkola znajduje si─Ö 12 sal zabaw i zaj─Ö─ç dla dzieci (przy ka┼╝dej z sal znajduje si─Ö ┼éazienka), gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny, zast─Öpcza sala gimnastyczna, pok├│j nauczycielski z biblioteczk─ů. Nasze przedszkole otoczone jest zieleni─ů, wok├│┼é budynku jest pi─Ökny i du┼╝y ogr├│d w kt├│rym znajduj─ů si─Ö zje┼╝d┼╝alnie, hu┼Ťtawki, piaskownice i boisko –  miejsce dla ma┼éych pi┼ékarzy. Przedszkole usytuowane jest z dala od ruchliwych dr├│g.

Obecnie plac├│wka jest czynna 11 godzin  dziennie – od 6.00 do 17.00.

Hymn Przedszkola “Bajeczka”

Oto hymn, kt├│ry zna ka┼╝dy nasz przedszkolak.
Słowa ułożyła p. Maria Figiel, a muzykę dobrała p. Małgorzata Wolska:

1. W całym kraju jest wiele przedszkoli,
Dzieci lubi─ů tam sp─Ödza─ç czas.
A nasze przedszkole “Bajeczka”,
Uczy i bawi nas.

Ref.:
W naszej “Bajeczce” weso┼éo jest,
Wokoło dużo zieleni też.
A gdy rodzice prowadz─ů nas,
To zaraz ch─Ötnie idziemy tam.

2. Uczymy si─Ö czyta─ç i pisa─ç,
Poznajemy ca┼éy ┼Ťwiat.
Zabawkami si─Ö bawimy,
Tam na wszystko mamy czas.

Ref.:
W naszej “Bajeczce”

3. A gdy mamy ju┼╝ po sze┼Ť─ç lat,
Ko┼äczy si─Ö nasz dzieci─Öcy ┼Ťwiat.
Stajemy si─Ö dzie─çmi du┼╝ymi
I “Bajeczk─Ö” po┼╝egna─ç musimy.