ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU I NIEBIESKIE IGRZYSKA

Dziś obchodziliśmy w Bajeczce Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na powitanie każdy przedszkolak otrzymał niebieski balonik, niebieską galaretkę i naklejkę. Dzieci dowiedziały się co oznacza zaburzenie „autyzm”, uczyły się tolerancji i akceptacji wszelkiej inności, poznawały dzięki filmom edukacyjnym odczucia osób z zaburzeniami, wzmacniały umiejętność wielozmysłowego poznawania świata. Na znak wsparcia – utworzyły ogromne niebieskie serce.

Przedszkole Bajeczka bierze udział w konkursie pt. „Niebieskie Igrzyska” organizowanym przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Igrzyska poprzedziły obchody Światowego Dnia Autyzmu. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki wyrosną na świadomych inności, współodczuwających dorosłych. Dziękujemy inicjatorce tak potrzebnych działań Pani Agnieszce Kożuchowskiej.