Organizacja pracy szkół i przedszkoli w związku ze strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty w dniach 8 i 9 kwietnia 2019

Szanowni Rodzice,

w związku z akcją strajkową, która ma rozpocząć się w poniedziałek 8 kwietnia 2019r. i objąć na terenie Gminy Rokietnica ponad 99% nauczycieli i pracowników oświaty, mając na względzie troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci,przy znacznie ograniczonych możliwościach zapewnienia im opieki w placówkach objętych strajkiem, prosimy o pozostawienie dzieci w domu.

Jeżeli nie będzie to możliwe władze Gminy Rokietnica wraz z dyrektorami szkół i placówek oświatowych proponują w dniu 8 i 9 kwietnia 2019 r.

W przypadku szkół podstawowych:

• dla klas I – III: zajęcia w świetlicach szkół w Mrowinie, Napachaniu i Rokietnicy w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;
  • dla uczniów od IV klasy: zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali ROS w Rokietnicy w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;
  • dla uczniów klas I-III: zajęcia w Bibliotece i GOK w Rokietnicy w godzinach od 8.00 do 13.00 bez posiłków;

W przypadku przedszkoli:

1. Przedszkole „Bajeczka” w Rokietnicy:

z uwagi na planowany strajk 100% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 50 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

2. Przedszkole Napachanie:

z uwagi na planowany strajk 99% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 25 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

3. Przedszkole Mrowino:

z uwagi na planowany strajk 99% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 25 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

Oddział w Cerekwicy będzie nieczynny.

W przypadku kontynuacji akcji strajkowej w kolejnych dniach, o organizacji placówek oświatowych oraz wszelkich niezbędnych szczegółach dotyczących pracy szkół i placówek oświatowych będziemy informować przez dzienniki elektroniczne, na stronach internetowych szkół oraz na stronie internetowej Gminy Rokietnica www.rokietnica.pl.