Komunikat – otwarcie przedszkoli

Szanowni Państwo! 

Podjąłem decyzję o nieuruchamianiu przedszkoli samorządowych na terenie Gminy Rokietnica do dnia 24 maja 2020 r. Kierowałem się przede wszystkim wolą rodziców, którzy w znikomej liczbie zadeklarowali chęć posyłania swoich dzieci do przedszkoli. Rozumiem ich troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci tym bardziej, że z oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia nie wynika, aby liczba zachorowań na COVID – 19 ulegała zmniejszeniu.  

Jednocześnie informuję, że wszystkie aktualne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego podlegają weryfikacji przez dyrektorów naszych przedszkoli, którzy przygotowują czytelne procedury sanitarno-higieniczne oraz organizacyjne. Mają one na celu  zagwarantowanie bezpieczeństwa Państwa dzieciom oraz pracownikom placówek.  

W przypadku jakichkolwiek zmian podyktowanych sytuacją w kraju, będę Państwa na bieżąco informował.  

Bartosz Derech
Wójt Gminy Rokietnica

Ułatwienia dostępu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl